Strona o Bł. Paulinie Marii Jarikot prowadzona w ramach projektu Fundacji Dbam

dni
godzin
minut
sekund

FUNDACJA DBAM

24/10/2023 Pierwsza rocznica powołania Fundacji Dbam

2023-10-24

24 października 2020 r. dostałam Nowe Życie po przeszczepie nerki od Dawcy, który zmarł. Osoba nieznana, do końca mojego życia będzie w moim sercu, pamięci w modlitwie. Ponieważ zapragnęłam wrócić do misyjnego zaangażowania sprzed mojej choroby, postanowiłam poprosić o inspirację Bł. Paulinę Marię Jaricot. I kiedy modliłam się w Lyonie przy jej grobie, przyszło to o co prosiłam...po chwili odnowił się mój kontakt z misjonarzem z Zambii. Reaktywacja Bloga misyjnego "Warsztat Misyjny", który przybrał nową nazwę "Rodzina dla misji" i uderzające słowa z encylkiki Redemptois Missio papieża Jana Pawła II: "..zwracam się ze szczególnym zaufaniem i miłością do rodzin i młodzieży. Trzeba, żeby rodzina, a przede wszystkim rodzice, byli świadomi tego, że powinni dawać „szczególny wkład w sprawę misyjną Kościoła, pielęgnując powołania misyjne wśród swoich synów i córek”. Zoranizowaliśmy Bazarek z misją, który zgromadził wiele osób włączających się w pomoc misjom. Przybywało nam różnych misyjnych gadżetów na licytacjach, wciąż przybawały nowe osoby chcące pomagać misjonarzom. Małe projekty wymagały organizacji, która mogłaby połączyć darczyńcw i misjonarzy. I tak w drugą rocznicę udanej opercaji podpisaliśmy akt założycielski Fundacji Dbam. 

Słowo "Dbam" samo w sobie jest piękne i wymowne. W pierwszej osobie Ja dbam, ja jestem odpwoedzialny, ja przejmuję inicjatywę... Dlatego wybór padł na słowo Dbam a nie Ty dbasz, My dbamy... Pierwsze jest Ja dbam o Ciebie, o Kościłół, o misje, dbam o wspólnotę i przyrodę, o zwierzęta o cały świat! Kiedy każdy człowiek powie sobie: Ja dbam, tu i teraz! Nie "będę dbał", nie "może kiedyś"... Ale tu i teraz dbam! Świat będzie dobry i każdemy będzie żyło się dobrze.

Prawie rok minął zanim zdecydowałam jakie będzie logo Fundacji Dabm. Jakie kolory wybra?. Jakie czcionki? Oto logo Fundacji:

Napis DBAM, litera B w kształcie serca z białym krzyżem, poniżej napis "fundacja" . Kolor czerwony, ognisty. Ponieważ czerwone logo podkreśla odwagę, energiczność i pasję tworzenia. Takie cechy ma prawdziwy misjonarz, posłany przez Kościół, aby iść i głosić ewangelię. Kolor czerwony skłania widza do podejmowania szybkich decyzji, spontanicznych decyzji, pomagania prosto z serca. Serce, które zawsze rysowane jest na czerwono, wpisane jest w logo z Krzyżem. W chrześcijaństwie kolor  czerwony oznacza krew. Krew Jezusa Chrzystusa oraz krew męczenników, misjonarzy męczenników, ich życie oddane za wiarę. 

Mam nadzieję, że Fundacja Dbam z pomocą wielu życzliwych osób, będzie realizował swoje cele, z króych najważniejszy po "dbanie o rozpowszechnianie wartości chrześcijańskich"

Iwona Olszewska-Król

Prezes Fundacji Dbam 

 

AKTUALNOŚCI