Strona o Bł. Paulinie Marii Jarikot prowadzona w ramach projektu Fundacji Dbam

dni
godzin
minut
sekund

OWIECZKI W BUKANGA

Zakończył się mały projekt Fundacji Dbam

2023-04-30

Tuż po Wielkiej Nocy Mieszkańcy Bukanga, S. Rut wraz z siostrami i pomocnikami, pojechali na targ, aby kupić owieczki. Udało się nam zebrać potrzebną kwotę. 

A oto relacja z tego wydarzenia:

Przez okres około trzech miesięcy na fb często można było zobaczyć post z tytułem "Owieczki dla Centrum Dobrego Samarytanina w Tanzanii". Był to projekt charytatywny realizowany przez Fundację Dbam. Celem zrzutki było zebranie środków na zakup owieczek dla Centrum Dobrego Samarytanina w Bukanga w Tanzanii. Stado ma zapewnić Siostrom, dzieciom i całej wspólnocie pożywienie, a także środki do życia. Poprzez powiększenie gospodarstwa Siostry dadzą również pracę okolicznym mieszkańcom.

Dodatkową atrakcją zrzutki była propozycja, aby każda osoba, która pomoże zakupić owieczki, mogła nadawać im imiona. Wreszcie nadszedł upragniony dzień 18 kwietnia, dzień zakończenia zrzutki. Pieniądze zostały przekazane s. Rut i ks. Maciejowi, którzy już 23 kwietnia zorganizowali wyjazd do oddalonego o 50 km Kiabakari, gdzie znajduje się targowisko i można kupić różne zwierzęta. Dołączyli do nich: s. Edwarda, Samuel i oczywiście Anielka, która z zaciekawieniem patrzyła na to, co się wokół niej działo. Co za doświadczenie! Stado powiększyło się i mamy nadzieję, że z każdym narodzeniem nowej owieczki będzie się powiększać. Po powrocie do domu radość była wielka, gdyż każde dziecko ma teraz swoją owieczkę.

Z głębi serca dziękujemy Wszystkim, którzy przyczynili się do naszego szczęścia. Bóg jest Wielki. Bóg zapłać!

Nadal można wspierać misję poprzez wpłaty, z których Siostry zakupią między innymi paszę dla zwierząt. 

Fundacja Dbam nr konta 42 1020 1185 0000 4102 0347 8955 tytułem "Darowizna dla Bukanga"

 

AKTUALNOŚCI